Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Spółka akcyjna stroną umowy

Aneta Kułakowska12 czerwca 2019Komentarze (0)

Z wieloletniej praktyki wiem, że wciąż macie problemy z prawidłowym sformułowaniem komparycji, czyli samej części wstępnej umowy. Stąd też często powtarzające się Wasze pytania:

Jak prawidłowo sporządzić komparycję umowy, kiedy spółka akcyjna jest stroną umowy?

Dzisiaj na to odpowiem krótkim wpisem.

Spółka akcyjna stroną umowy

Spółka akcyjna stroną umowy

Z doświadczenia w pracy ze spółkami akcyjnymi wiem, że nie do końca wiecie jak opisać swoją spółkę jako stronę umowy. Jest to dość powszechny problem. Poniżej zamieszczam przykładowy wzór opisu spółki akcyjnej jako strony umowy, który można umieścić w komparycji jakiejkolwiek umowy:

Spółka pod firmą ….. Spółka Akcyjna z siedzibą w ……,  adres: …………., wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy ……….., … Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ………., kapitał zakładowy ……….. złotych (w całości wpłacony), NIP ….., REGON ……., reprezentowana przez ………  – Prezesa Zarządu uprawnionego do jednoosobowej reprezentacji zgodnie z reprezentacją wynikającą z odpisu aktualnego z KRS z dnia ………. (Identyfikator wydruku: RP/……)

 

To tylko przykładowy wzór, który może zostać przez Was odpowiednio zmieniony w zależności od osób reprezentujących spółkę akcyjną czy informacji o części kapitału wpłaconego. Liczę, że załączony wzór pomoże Wam w prawidłowym opisaniu spółki jako strony umowy.

 

*****

Zapraszam również do zapoznania się z wpisami na moim drugim blogu: Zarząd w spółce z o.o.

Zachęcam do zapoznania się z ostatnimi wpisami na blogu:

Czy musimy złożyć do KRS wzór podpisu członka zarządu?

Adres do doręczeń członka zarządu

Kto może być członkiem zarządu spółki akcyjnej

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: