Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Witam Cię na blogu zarząd w spółce akcyjnej. Poszukiwanie informacji z spółki akcyjnej sprawiło, że nieprzypadkowo trafiłeś w to miejsce. Liczę, że uda mi się zainteresować Cię tematyką i zatrzymać na dłużej ciekawymi wpisami.

Nazywam się Aneta Kułakowska i jestem radcą prawnym oraz od niedawna również blogerem. Od stycznia 2018 r. prowadzę bloga Zarząd w spółce z o.o. Od kilkunastu lat moja praca koncentruje się wokół doradztwa przedsiębiorcom w bieżącej działalności bez względu na jej formę prawną. W oparciu o zdobytą wiedzę i doświadczenie prawne oraz biznesowe, każdego dnia zajmuję się obsługą prawną i pomagam w zakładaniu, organizacji i prowadzaniu spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych. Wspieram zarządy spółek i przedsiębiorców w bieżącej działalności, pomagam w rozwiązywaniu problemów prawnych oraz reprezentuję spółki przed sądami. Lubię swoją pracę i zawód, który wykonuję.

Prywatnie uwielbiam kawę i dobre powieści kryminalne. Kocham zwierzęta, a najbardziej moje koty. Jestem miłośniczką zdrowego i aktywnego trybu życia. Wolny czas spędzam aktywnie ćwicząc czy spacerując, ostatnio w towarzystwie mojego małego synka. Pomimo wymagającej pracy, na co dzień staram się jednak dbać o zachowanie równowagi w życiu zawodowym i prywatnym, tak aby czerpać jak najwięcej przyjemności z życia i pracy.

*******************

Od kiedy prowadzę blogi prawnicze dostaję zapytania od Czytelników o to czym się zajmuję. Jako radca prawny mogłabym się zajmować wszystkimi możliwymi sprawami z różnych dziedzin prawa. I tak faktycznie było na początku mojej ścieżki zawodowej.

Od wielu jednak lat w swojej praktyce zawodowej skupiam się przede wszystkim na obsłudze prawnej spółek, głównie spółek z o.o., wspierając je w bieżącej działalności. Reprezentuję klientów w sporach sądowych i pozasądowych. Współpracuję ze spółkami z całej Polski, głównie w ramach obsługi zdalnej. Poza udzielaniem konsultacji prawnych zajmuję się:

 • rejestracją spółek w KRS i wprowadzaniem zmian w KRS poprzez Portal Rejestrów Sądowych
 • rejestracją spółek w S24, jak i wprowadzaniem zmian w KRS poprzez S24
 • składaniem dokumentów rocznych do KRS w Repozytorium Dokumentów Finansowych
 • sporządzaniem wszelkiego rodzaju pism, w tym pism procesowych (pozwy, apelacje, sprzeciwy, odpowiedzi na pozew itp.)
 • opiniowaniem i sporządzaniem regulaminów, polityk, porozumień, ugód
 • sporządzeniem opinii prawnych
 • reprezentacją przed sądem
 • zakładaniem spółek, likwidacją, przekształceniami czy podziałem
 • sporządzaniem dokumentacji dotyczącej zmiany w organach spółek
 • sporządzaniem umów lub statutów spółek
 • prowadzeniem dokumentacji organizacyjno-prawnej organów spółki
 • sporządzeniem protokołów z posiedzeń zarządu, rady nadzorczej, zgromadzenia wspólników oraz walnych zgromadzeń
 • organizacją i obsługą zgromadzeń wspólników, walnych zgromadzeń, posiedzeń rad nadzorczych i zarządów spółek.

Jeśli więc rozważacie skorzystanie z mojego wsparcia to zawsze możecie napisać do mnie maila. Bezpłatnie i niezobowiązująco dokonam wyceny.

Na prowadzonych przeze mnie blogach Zarząd w spółce z o.o., Zarząd w spółce akcyjnej oraz Likwidacja spółki z o.o. znajdziecie mnóstwo pomocnych wpisów, a także bezpłatnych wzorów. Jeśli potrzebujecie indywidualnej konsultacji to zapraszam Was do kontaktu aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl. Ze względu na ilość zobowiązań zawodowych preferuję kontakt mailowy. Odpowiadam na każdego maila w ciągu 24h.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Radca prawny Aneta Kułakowska