Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Adres do doręczeń członka zarządu

Aneta Kułakowska11 czerwca 2019Komentarze (0)

Zmiany w ustawie o KRS 15.03.2018 r. wprowadziły obowiązek złożenia do KRS oświadczenia wskazującego na adres do doręczeń członka zarządu. Powyższe oznacza, że składając po tym terminie dokumenty do KRS musicie pamiętać o dołączeniu oświadczenia członka zarządu o adresie do doręczeń. Jeśli jednak do dnia 15.09.2019 r. nie planujecie żadnych zmian w spółce wymagających wpisu zmian w KRS, to i tak musicie poinformować KRS o adresie. Do tego Was zobowiązują przepisy w nowym brzmieniu.

Adres do doręczeń członka zarządu

Adres do doręczeń członka zarządu

Co do samych adresów, ustawa nie wprowadza żadnych ograniczeń w tym zakresie. Możecie zatem wskazać dowolny adres na terenie Polski, Unii Europejskiej lub poza nią. Pamiętając jedynie, że jeżeli adres do doręczeń znajduje się poza obszarem Unii Europejskiej, to musicie wskazać pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Chodzi tak naprawdę o to, aby pod wskazanym adresem był zapewniony odbiór korespondencji. Tak więc wskazanym adresem do doręczeń może być również adres spółki czy adres skrytki pocztowej.

Wzór oświadczenia o adresie do doręczeń członka zarządu

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór oświadczenia członka zarządu o adresie do doręczeń.

 

Warszawa, dnia …………………

 

Oświadczenie członka zarządu o adresie do doręczeń

Ja niżej podpisany ……………. – Członek Zarządu w  Spółce pod firmą … Spółka Akcyjna z siedzibą w …… oświadczam, że aktualnie moim adresem do doręczeń jest: ……………………..

………………………………

podpis Członka Zarządu

 

Mam nadzieję, że wpis będzie dla Was bardzo pomocny.

 

*****

Zapraszam również do zapoznania się z wpisami na moim drugim blogu: Zarząd w spółce z o.o.

Zachęcam do zapoznania się z poprzednim wpisami na blogu:

Kto może być członkiem zarządu spółki akcyjnej

Pełnomocnicy złożą sprawozdania finansowe

Zbliżające się terminy

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: