Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki akcyjnej

Aneta Kułakowska19 czerwca 2019Komentarze (0)

Kilka dni temu na blogu pojawił się wpis Zmiana adresu czy siedziby spółki akcyjnej. Pojawiło się po nim pytanie Czytelnika o to, jakie powinny zostać spełnione warunki, aby uchwała zarządu o zmianie adresu spółki akcyjnej została prawidłowo podjęta. Postaram się dzisiejszym wpisem na to pytanie odpowiedzieć.

Zakładam, że nie muszę przypominać, że zmianę adresu spółki akcyjnej musicie zgłosić do KRS dokonując zmiany wpisu. Niestety niedopełnienie przez Was obowiązku, może skutkować wszczęciem postępowania przymuszającego wobec zarządu spółki.

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki akcyjnej

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki akcyjnej

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki jest niezbędna, jeśli mamy do czynienia z zarządem wieloosobowym. W przypadku zarządu jednoosobowego, jedyny członek zarządu prowadzi sprawy spółki samodzielnie, więc w tym przypadku raczej nie macie wątpliwości.

Zacznijmy od tego, że warunkiem podjęcia uchwały przez zarząd spółki akcyjnej jest prawidłowe zawiadomienie członków zarządu o posiedzeniu zarządu. Dlatego zawsze proponuję, aby sporządzić regulamin zarządu, w którym zostaną spisane zasady, sposoby zwoływania i organizacji posiedzeń zarządu w spółce. Ułatwia to później funkcjonowanie, jak i zmniejsza ryzyko konfliktów i problemów w tym zakresie.

Następnie w trakcie posiedzenia zarząd podejmuje uchwałę w zakresie zmiany adresu spółki. Zgodnie z art. 371 § 2 k.s.h. uchwały zarządu zapadają bezwzględną większością głosów, chyba że statut stanowi inaczej. Statut może bowiem ustalać inne wymogi w tym zakresie. Jak również może przewidywać, że w przypadku równości głosów decyduje głos prezesa zarządu. Tak podjętą uchwałę umieszczacie w protokole z posiedzenia zarządu. Protokół z posiedzenia zarządu podpisują obecni na posiedzeniu członkowie zarządu.

Wzór uchwały zarządu o zmianie adresu spółki akcyjnej

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór uchwały zarządu spółki akcyjnej o zmianie adresu spółki.

Uchwała nr ……..

z dnia ….

w sprawie ustalenia nowego adresu Spółki

Zarząd Spółki pod firmą …….. Spółka Akcyjna z siedzibą w ….. z dniem podjęcia niniejszej uchwały ustala, że Spółka mieścić się będzie pod adresem: ……………………..

Głosowano  w sposób następujący:

za podjęciem uchwały oddano 5 głosów; przeciw podjęciu uchwały oddano 0 głosów; głosów „wstrzymujących się” oddano 0.

Sprzeciwów nie zgłoszono. Prezes Zarządu stwierdziła, że uchwała została podjęta.

 

Dzisiaj tylko zasygnalizowałam temat posiedzeń zarządu spółki akcyjnej. Tematowi temu poświęcę więcej wpisów na blogu, na które już teraz Was zapraszam.

*****

Zapraszam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami na blogu:

Powołanie zarządu spółki akcyjnej

Prezes zarządu w spółce akcyjnej

Zmiana adresu czy siedziby spółki akcyjnej

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Portal Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: