Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Uchwała o powołaniu prokurenta w spółce akcyjnej

Aneta Kułakowska23 czerwca 2019Komentarze (1)

We wpisie Jak powołać prokurenta w spółce akcyjnej? obiecałam, że pojawią się kolejne wpisy o prokurencie. Wobec tego dzisiejszym wpisem Uchwała o powołaniu prokurenta w spółce akcyjnej pomogę Wam sporządzić uchwałę o powołaniu prokurenta oraz oświadczenie o jego ustanowieniu.

Uchwała o powołaniu prokurenta w spółce akcyjnej

Uchwała o powołaniu prokurenta w spółce akcyjnej

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór uchwały zarządu spółki akcyjnej w sprawie powołania prokurenta. Pamiętaj, że powołanie prokurenta w spółce akcyjnej wymaga zgody wszystkich członków zarządu.

Działając na podstawie art. 371 § 4 k.s.h. oraz § …. Statutu, Zarząd Spółki pod firmą …. Spółka Akcyjna z siedzibą w ………….z dniem podjęcia niniejszej uchwały powołuje Panią ………. do pełnienia funkcji prokurenta poprzez udzielnie prokury samoistnej.

Wzór oświadczenia o ustanowieniu prokury

W następstwie jednomyślnej uchwały zarządu spółki akcyjnej można udzielić prokury w drodze złożonego prokurentowi oświadczenia woli. W odróżnieniu od wymogów związanych z podjęciem uchwały zarządu, oświadczenie podpisuje zarząd zgodnie z zasadami reprezentacji.

Poniżej zamieszczam przykładowy wzór oświadczenia zarządu spółki akcyjnej o ustanowieniu prokury.

Oświadczenie Zarządu Spółki

pod firmą ….. Spółka Akcyjnej z siedzibą w ……………

o ustanowieniu prokury samoistnej

1.Działając jako Zarząd Spółki pod firmą ……….Spółka Akcyjna z siedzibą w …….(adres: …………….), wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy ……, pod numerem KRS…………., NIP …., REGON …), w oparciu o Uchwałę Zarządu Nr …. z dnia ……, niniejszym udzielamy prokury samoistnej Pani ……… (Pesel…..).

2.Udzielona prokura uprawnia prokurenta do samodzielnego i jednoosobowego dokonywania wszystkich czynności sądowych i pozasądowych, jakie są związane z prowadzeniem Spółki oraz do składania podpisów w jej imieniu. Oświadczenia skierowane do Spółki, jak również doręczenia pism mogą być dokonywane skutecznie wobec prokurenta.

3.Ustanowiona prokura może być w każdym czasie odwołana.

 Zarząd Spółki

Mam nadzieję, że zamieszczone wzory będą dla Was pomocne.

*****

Zachęcam Was do zapoznania się z ostatnimi wpisami na blogu:

Zawieszenie działalności spółki akcyjnej

Członek zarządu pełnomocnikiem na walnym zgromadzeniu

Nieformalne zwołanie walnego zgromadzenia

Jak powołać prokurenta w spółce akcyjnej?

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Portal Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Jan 15 grudnia, 2021 o 10:00

  Czy w protokole z posiedzenia zarządu spółki trzeba lub, czy można zamieścić treść oświadczenie o udzieleniu prokury ? Jeśli tak to czy może być to jako załącznik?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: