Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Kto podpisuje wniosek KRS Z3 po zmianach zarządzie?

Aneta Kułakowska15 marca 2020Komentarze (0)

Kto podpisuje wniosek KRS Z3 po zmianach zarządzie? Czy wniosek do KRS podpisuje odwołany czy nowy członek zarządu? Kto podpisuje dokumenty do KRS po zmianie członka zarządu? KRS Z3 – kto podpisuje po odwołaniu i powołaniu prezesa zarządu? 

Te pytania i im podobne bardzo często pojawiają się w mailach od Was.

Kto podpisuje wniosek KRS Z3 po zmianach zarządzie

Kto podpisuje wniosek KRS Z3 po zmianach zarządzie?

W temacie powołania członków zarządu możecie poczytać w ebooku, który znajdziecie na blogu do pobrania. Z kolei o odwołaniu pojawiły się dotychczas dwa wpisy na blogu: Odwołanie członka zarządu spółki akcyjnej oraz Odwołanie członka zarządu spółki akcyjnej a KRS. Dzisiaj zamierzam odpowiedzieć na pytania o to kto podpisuje wniosek KRS Z3 po zmianach w zarządzie. Wiem, że nie jesteście do końca pewni kto po zmianach w zarządzie może złożyć wniosek KRS Z3 o wpis zmian w zarządzie. Czy po odwołaniu członka zarządu i powołaniu nowego członka zarządu, wniosek o wpis zmian w KRS podpisuje poprzedni czy nowy członek zarządu.

Przede wszystkim zasada, o której musicie pamiętać jest taka, że wniosek do KRS podpisuje aktualny na dzień sporządzenia wniosku KRS Z3 zarząd spółki. Jeśli więc w Waszej spółce akcyjnej odwołano członków zarządu i powołano nowy skład zarządu to nowy zarząd ma obowiązek sporządzić, podpisać i złożyć dokumenty do KRS. Poprzedni skład zarządu wraz z dniem jego odwołania traci uprawnienia do reprezentacji spółki akcyjnej. A zatem nie ma możliwości podpisania w imieniu spółki wniosku o wpis zmian do KRS.

Oczywiście poza aktualnym zarządem wniosek do KRS może podpisać prokurent czy prokurenci zgodnie z reprezetacją czy radca prawny lub adwokat jako pełnomocnicy spółki.

*****

Ostatnie wpisy blogowe, na które Was zapraszam:

Koronawirus a składanie wniosków do KRS

Ważne dla spółek akcyjnych daty związane z dematerializacją

Strona internetowa spółki akcyjnej

Zgłoszenie spółki akcyjnej do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

Odwołanie członka zarządu spółki akcyjnej a KRS

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 507 384 980e-mail: aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem aneta.kulakowska@ak-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: