Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Koronawirus a składanie wniosków do KRS

Aneta Kułakowska13 marca 2020Komentarze (0)

Czy koronawirus może mieć wpływ na składanie wniosków do KRS?

Koronawirus wpłynął na nasze życie prywatne, wykonywanie pracy i prowadzenie działalności przez spółki. Wszyscy zaczynamy to odczuwać coraz bardziej. Od dzisiaj ma on również wpływ na funkcjonowanie sądów, w tym KRS. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i w trosce o bezpieczeństwo obywateli w sądach do 31 marca 2020 r. przesuwane będą terminy rozpraw. KRS w Warszawie wstrzymał przyjmowanie interesantów do odwołania. KRS-y w innych miastach również. Jeśli więc planujecie w najbliższym czasie złożyć wniosek do KRS to poszukajcie informacji na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, jak również na stronie www właściwego KRS.

Koronawirus a składanie wniosków do KRS

Koronawirus a składanie wniosków do KRS

Informacje o spółkach z KRS uzyskacie na tych samych zasadach jak dotychczas na stronie eKRS. Możecie tam pobrać pełny lub aktualny odpis z KRS.

Z KRS możecie kontaktować się drogą elektroniczną lub telefoniczną. Telefony do Biura Obsługi Interesanta znajdziecie na stronie www swojego sądu.

Wnioski o rejestrację spółki akcyjnej czy wpis zmian w KRS możecie składać listownie za pośrednictwem poczty. Wszelkie dokumenty wysyłacie zatem listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Płatności za wpis w KRS dokonujecie przelewem, aby móc dołączyć potwierdzenie opłaty do wniosku.

Jeśli potrzebujecie konsultacji prawnej, sporządzenia dokumentacji do KRS i nie tylko, to zapraszam do kontaktu. Pracuję zdalnie i prowadzę obsługę prawną spółek z całej Polski.

Życzę zdrowia!

*****

Ostatnie wpisy blogowe:

Ważne dla spółek akcyjnych daty związane z dematerializacją

Strona internetowa spółki akcyjnej

Zgłoszenie spółki akcyjnej do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

Odwołanie członka zarządu spółki akcyjnej a KRS

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: