Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Ile muszę zapłacić za wpis w KRS?

Aneta Kułakowska26 lipca 2019Komentarze (0)

Pani mecenas, ile muszę zapłacić za wpis w KRS?

Pomimo tego, że nie tylko mówię o tym często, ale piszę też bardzo często, to wciąż pytacie o wysokość opłat do KRS. Chciałabym tym wpisem wyjaśnić raz na zawsze jak to jest z tymi opłatami w praktyce. Wiem jednak, że niekórzy szybciej sięgną po telefon lub wyślą maila niż przeszukają bloga, aby taką informację uzyskać. Liczę jednak, że wpis będzie pomocny i przynajmniej liczba napływających codziennie pytań trochę zmaleje.

Ile muszę zapłacić za wpis w KRS

Ile muszę zapłacić za wpis w KRS?

Zauważyłam, że najczęściej dokonujecie zmian w KRS w zakresie zarządu, prokurenta, rady nadzorczej, zmiany siedziby czy adresu, a także zmiany statutu. Bardzo często jednym wnioskiem dokonujecie wpisu kilku zmian. Jest to postępowanie, które sama polecam swoim Klientom. Oczywiście, jeśli dotyczy wpisów, które można spokojnie skumulować jednym wnioskiem i złożyć go w terminie.

I właśnie przy tej kumulacji wpisu kilku zmian w KRS macie najwięcej wątpliwości. Pominę Wasze wątpliwości co do tego jak i jakie formularze wypełnić oraz jakie dokumenty załączyć, bo tym razem nie o tym jest wpis. Wasze wątpliwości dotyczą wysokości opłaty, którą musicie wnieść za dokonanie wpisu w KRS. Nie wiecie czy opłata sądowa 250 zł obowiązuje Was przy jednym wpisie czy za wszystkie wpisy dokonywane jednym wnioskiem.

Mam dla Was dobrą wiadokość. Bez względu na to ile zmian dokonujecie jednym wnioskiem to dokonujecie tylko jednej opłaty za wpis zmiany, czyli 250 zł. Do tego dochodzi opłata 100 zł za publikację w M0nitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG). W sumie 350 zł.

Opłaty obowiązujące w KRS znajdziecie pod linkiem.

W jaki sposób dokonać opłaty za wpis zmiany w KRS?

Opłat za wpis zmiany w KRS możecie dokonać przelewem na rachunek bankowy Waszego sądu. Bez problemu znajdziecie numer rachunku bankowego na stronie internetowej sądu. W tytule przelewu wskazujecie firmę spółki, numer KRS oraz wskazujecie, że opłata dotyczy wpisu zmiany, np. ABC S.A., KRS nr 1234, opłata KRS + MSiG za wpis zmiany.

Możecie również dokonać opłaty za pośrednictwem platformy e-PŁATNOŚCI lub gotówką w kasie sądu, jeśli składacie wniosek w biurze podawczym sądu.

Podsumowując, opłaty za wpis zmiany w KRS dokonujecie od wniosku o wpis zmiany, a nie od ilości zmian, których wpisu chcecie dokonać. Zatem składając wniosek KRS Z3 o dokonanie wpisu kilku zmian jednocześnie dokonujecie jednej opłaty. Najczęściej będzie to łącznie 350 zł. Nie ma żadnego ograniczenia co do ilości zgłaszanych jednym wnioskiem zmian. Dlatego zachęcam Was do sprawdzenia i przemyślenia czy wszystkie planowane zmiany zostały uwzględnione we wniosku. Powodzenia!

*****

Zapraszam Was również do zapoznania się z ostatnimi wpisami:

Przyczyny wygaśnięcia mandatu członka zarządu

Uchwała rady nadzorczej o powołaniu członka spółki akcyjnej

Zwołanie posiedzenia zarządu spółki akcyjnej

Przedmiot działalności spółki akcyjnej

Prowadzę również bloga dla spółek o.o.: Zarząd w spółce z o.o.

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: