Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Czynny żal do CRBR

Aneta Kułakowska29 września 2020Komentarze (0)

Zarówno ze statystyk, ja i informacji od Czytelników bloga wiem, że nie wszyscy zdążyli na czas z dokonaniem zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Przez przypadek znalazłam w internecie informację, że można wyrazić pisemnie czynny żal do CRBR z powodu niezłożenia zgłoszenia w terminie.

Dzisiaj więc w odpowiedzi na Wasze pytania zapraszam na krótki wpis.

Czynny żal do CRBR

Czynny żal do CRBR

W związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego obsługującego CRBR, termin na zgłoszenie do CRBR przez spółki zarejestrowane w KRS przed dniem 13 października 2019 r. upłynął 17 lipca 2020 r.  Czasu wystąpienia zakłóceń w dniach 13-16 lipca 2020 r. nie wliczacie do biegu terminów. A ten upływał 13 lipca 2020 r.

Zgłoszenia do CRBR dokonujecie w oparciu o zapisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu informujemy. Ustawa ta nie przewiduje instytucji „czynnego żalu”, który jest wyłącznie instytucją prawa podatkowego.

Powyższe oznacza, że składanie przez Was pism z czynnym żalem ze względu na złożenie zgłoszenia po terminie jest bezprzedmiotowe. Zwracam uwagę, że jakakolwiek kara może zostać nałożona po wszczęciu postępowania administracyjnego. A w trakcie takiego postępowania macie możliwość przedstawienia stanowiska w sprawie, wszelkich dowodów i okoliczności nieterminowego zgłoszenia.

**********

Ostatnie wpisy blogowe, na które Was zapraszam:

Data rozpoczęcia działalności spółki akcyjnej

Pierwszy rok obrotowy w spółce akcyjnej

CRBR ostatnie dni na zgłoszenie

Wzór pełnomocnictwa na zwyczajne walne zgromadzenie

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: