Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Czy pełnomocnik może podpisać wniosek do KRS w imieniu spółki akcyjnej?

Aneta Kułakowska31 października 2021Komentarze (0)

Czy pełnomocnik może podpisać wniosek do KRS w imieniu spółki akcyjnej?

Dostaję od Was sporo pytań dotyczących Portalu Rejestrów Sądowych i składania wniosków do KRS elektronicznie. Wielu z Was nie chce się tym zajmować osobiście. Stąd pytania o możliwość działania przez pełnomocnika. Jak najbardziej jest to możliwe. Po 1 lipca 2021 r. pełnomocnik spółki akcyjnej nadal może złożyć wniosek do KRS. Z ta różnicą, że aktualnie wszelkie wnioski do KRS składa elektronicznie poprzez Portal Rejestrów Sądowych, zakładka e-formularze KRS.

Czy pełnomocnik może podpisać wniosek do KRS w imieniu spółki akcyjnej?

Czy pełnomocnik może podpisać wniosek do KRS w imieniu spółki akcyjnej?

Zatem jeśli nie chcecie lub nie wiecie jak prawidłowo sporządzić wniosek do KRS to możecie upoważnić pełnomocnika do reprezentowania spółki przed KRS. Postępowanie przed KRS za pośrednictwem Portalu Rejestrów Sądowych wymaga pełnomocnictwa procesowego.

Na pełnomocnika możecie zatem wyznaczyć adwokata lub radcę prawnego. Ma to swoje zalety. Chociażby możliwość potwierdzenia za zgodność z oryginałem dokumentów, które zostały sporządzone w formie pisemnej. Poza tym pełnomocnik zadba o to, aby wniosek i załączniki zostały poprawnie sporządzone i podpisane. A także ma możliwość podpisania samego wniosku, opłacenia go i złożenia w KRS.

Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom system nie podpowiada jakie załączniki załączyć do wniosku. Na pewno nie na tyle, aby jakiegoś załącznika nie pominąć. Na szczęście sama obsługa systemu jest prosta i intuicyjna.

Jeśli zamierzacie skorzystać z pełnomocnika przed KRS, pamiętajcie o pełnomocnictwie i opłacie skarbowej w wysokości 17 zł. Oba dokumenty należ załączyć do wniosku.

*****************************************************

Ostatnie wpisy blogowe, na które Was zapraszam:

Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2020 rok w spółce akcyjnej

Jak działa Portal Rejestrów Sądowych?

Elektroniczny KRS od 1 lipca 2021 r.

Sprawozdanie rady nadzorczej

Sprawozdanie z działalności spółki akcyjnej

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Portal Rejestrów Sądowych

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: