Aneta Kułakowska

radca prawny

Moja praca koncentruje się wokół doradztwa spółkom kapitałowym w bieżącej działalności oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność również w innych formach prawnych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Adres do doręczeń członków rady nadzorczej

Aneta Kułakowska24 kwietnia 2020Komentarze (0)

Czy Waszym zdaniem należy do KRS podać adres do doręczeń członków rady nadzorczej?

Nie bez powodu zadałam to pytanie. Jeśli ktoś z Was ostatnio składał wniosek do KRS po dłuższej przerwie to jestem przekonana, że przynajmniej część z Was musiała uzupełniać braki. Chodzi mi głównie o adresy do doręczeń członków zarządu, prokurentów, a także osób uprawnienionych do powołania zarządu. Dzisiaj o adresie do doręczeń, ale tym razem w odniesieniu do rady nadzorczej.

Zatem, czy musicie obowiązkowo składać adres do doręczeń członków rady nadzorczej do KRS czy nie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Adres do doręczeń członków rady nadzorczej

Adres do doręczeń członków rady nadzorczej

W zdecydowanej większości spółek akcyjnych to rada nadzorcza jest organem uprawnionym do powołania członków zarządu. A to oznacza, że jesteście zobowiązani przekazać do KRS adresy do doręczeń członków rady nadzorczej. Oczywiście jeśli u Was tez rada nadzorcza powołuje członków zarządu. Nie dotyczy to tych spółek akcyjnych, w których rada nadzorcza nie ma żadnego wpływu na skład zarządu.

Jaki adres członka rady nadzorczej wskazać?

Ustawa o KRS nie wprowadza ograniczeń w zakresie samych adresów do doręczeń. Możecie zatem wskazać dowolny adres członka rady nadzorczej na terenie Polski, Unii Europejskiej lub poza nią. Pamiętajcie jedynie o tym, że jeżeli adres do doręczeń znajduje się poza obszarem Unii Europejskiej, wskazujecie pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Zatem adresem do doręczeń może być również adres spółki czy numer skrytki pocztowej. Nie ma wymogu, aby to był adres zameldowania czy zamieszkania.

Wzór listy osób uprawnionych do powołania członków zarządu znajdziecie tutaj.

Warto wiedzieć, że złożenie wyłącznie samej listy osób uprawnionych do powołania członków rady nadzorczej czy jej aktualizacja nie wymaga składania wniosku o wpis zmian KRS Z3 i wnoszenia opłaty. Możecie taką listę złożyć bez załączania jej do wniosku o wpis zmian. Jeśli jednak składacie wniosek KRS Z3 wnosząc o wpis zmian to wówczas taka lista jest dodatkowym obowiązkowym załącznikiem, jeśli do tej pory go nie składaliście lub jeśli w międzyczasie zaszły jakieś zmiany w adresach do doręczeń.

*****

Ostatnie wpisy blogowe, na które Was zapraszam:

Jak zawiesić działalność spółki akcyjnej?

Wydłużenie terminu na zgłoszenie do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

Wznowienie działalności gospodarczej spółki akcyjnej

Kto podpisuje wniosek KRS Z3 po zmianach zarządzie?

Zapraszam również na drugiego bloga Zarząd w spółce z o.o.

Aktualne formularze KRS znajdziecie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Opłaty KRS

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez KUŁAKOWSKA I WSPÓLNICY KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH SPÓŁKA KOMANDYTOWA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: